Potrzebujesz bezpłatnej wyceny?
Zadzwoń do nas już dziś!

504 948 950 biuro@vrilbud.pl

 

Czy wielu klientów pragnie znać cenę wykonania Państwa usługi architektonicznej lub/i remontowo budowlanej najlepiej tego samego dnia „przez telefon„ bez pokazania  mieszkania?

MW: Tak, spotykamy czasem takie sytuacje.

 

Czy taka wycena jest możliwa?

MW: Na szczęście coraz więcej osób jest świadomych, że konkretna wycena jest możliwa po dokonaniu oględzin obiektu w którym dany remont ma zostać wykonany.

Prawdą jest, że wielu klientów na początku nie do końca orientuje się na jaki rząd wartości wydatków powinni się nastawić przy założeniu, że zapragnęli zrobić remont w swoim obecnym mieszkaniu lub właśnie zamierzają dokonać zakupu domu/mieszkania np.: w stanie deweloperskim.

 

Czy można w jakiś sposób odpowiedzieć na pytanie takiego klienta ile będzie kosztował remont np.: mojej kawalerki?

MW: Biorąc pod uwagę nasze wieloletnie doświadczenie niestety nie ma do końca na to szablonu w stylu „sztywny cennik”. Szczególnie sytuacja ta ma miejsce jeżeli remont dotyczy mieszkań lub domów z rynku wtórnego. Pewien zakres oszacowania jest dużo bardziej możliwy przy założeniu, że mamy dokonać wyceny nie widząc mieszkania w stanie deweloperskim. Jest to jednak tylko „oszacowanie”, ale dla nas najważniejsze jest zadowolenie klienta i rozwianie wszelkich wątpliwości, dlatego też spotykamy się w danym lokalu osobiście w celu oględzin i dokonania indywidualnej wyceny.

 

Z czego wynika brak możliwości oszacowania przez telefon mieszkania z rynku wtórnego ? Jak to wygląda z lokalami deweloperskimi ?

MW: Mieszkania w stanie deweloperskim mają zachowane standardy na obecne czasy i jest duża szansa, iż bez specjalnego życzenia klientów nie trzeba wielu rzeczy zmieniać. Taki lokal posiada gładkie ściany, czasem nawet już pomalowane, zachowane kąty proste, sprawne i nowe różnego typu instalacje, dlatego też często wiele rzeczy może pozostać bez zmian   (np.: hydraulika czy elektryka).

Natomiast jeżeli chodzi o mieszkania/domy z rynku wtórnego, to tu już sytuacja nie wygląda tak różowo. Dodatkowo w trakcie remontu mogą pojawić się „różne kwiatki”, o których nie było mowy na początku i które nie wynikały z rysunków technicznych. Miewamy także przykłady, gdzie takich rysunków zwyczajnie klient nie ma (bo np.: mieszkanie znajduje się w przedwojennej kamienicy). Takie sytuacje, mając wieloletnie doświadczenie traktujemy oczywiście jako wyzwanie i działamy zachowując wszelkie wymagane prawem standardy. Sprawdzamy też czy obecni właściciele zadbali np.: o konkretne pozwolenia przebudowy jeżeli takie są konieczne do wykonania części prac.

 

Wiem, że to trudne pytanie ,ale jednak je zadam. Czy może Pani nakreślić mi zarys wyceny mieszkania np. 60m2 stan deweloperski? Proponuję uwzględnić 3 możliwości, aby przyszli klienci VRILBUD mogli dopasować daną wycenę do swoich potrzeb z uwzględnieniem prac na : materiałach tańszych, o średniej jakości i z wyższej półki.

VRILBUD: Tak jak wspominałam możemy jedynie faktycznie nakreślić zarys cenowy w tych 3 przedziałach, co jednak nie daje do końca pełnego obrazu. 

Dziękuję serdecznie za poświęcony czas i rozmowę. Zapraszam w takim razie do skorzystania z usług VRILBUD.

MW: Dziękuję i zapraszam do kontaktu klientów zainteresowanych współpracą ze sprawną i terminową ekipą budowlaną nawet jeszcze dziś!

Podane w wywiadzie ceny są tylko przykładowym oszacowaniem i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art 66 par.1 Kodeksu Cywilnego.